Merret në pyetje shefja e kabinetit të prokurores Katica Janeva - Bota Sot
Merret në pyetje shefja e kabinetit të prokurores Katica Janeva

Maqedonia

Merret në pyetje shefja e kabinetit të prokurores Katica Janeva

Më: 15 gusht 2019 Në ora: 15:22
Katica Janeva

Gjatë ditës së sotme, në Prokurori është marrë në pyetje shefja e kabinetit të Katica Janevës.

Ajo është e punonjësja e tretë në PSP që ka dhënë dëshmi për aferën ‘haraçi’ ku të dyshuar janë Bojan Jovanovski Boki 13 dhe Zoran Milevski i quajtur Kiçeec.

Nga Prokuroria nuk zbulojnë detaje nga marrja në pyetje për shkak se mund të dëmotojë hetimit.

Deri tani në pyetje nuk është marrë Katica Janeva, që sipas “La Verita’ i dëgjohet zëri tek ‘bombat’.

Sot duhej të dëshmojë edhe prokurori Burim Rustemi, po u anulua për shkak se ai kishte seancë për rastin ‘TNT’.

Deri tani në Prokurori kanë dëshmuar Lile Stefanova dhe Elizabeta Joisifovska.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...