Pendarovski-Priebe: Sundimi i ligjit i rëndësishëm në procesin e integrimit në BE - Bota Sot
Pendarovski-Priebe: Sundimi i ligjit i rëndësishëm në procesin e integrimit në BE

Maqedonia

Pendarovski-Priebe: Sundimi i ligjit i rëndësishëm në procesin e integrimit në BE

Më: 11 shtator 2019 Në ora: 19:56
Pendarovski-Priebe

Presidenti Stevo Pendarovski u takua sot me Reinhard Priebe, ish-drejtor i Komisionit Evropian dhe drejtues i një grupi ekspertësh për çështje sistemike në fushën e sundimit të ligjit.

Në takim, sipas kabinetit të Presidentit, Priebe informoi Pendarovskin për angazhimet dhe planet aktuale.

Ish-drejtori i KE-së theksoi rëndësinë e sundimit të ligjit në procesin e integrimit në BE, thuhet në deklaratën e kabinetin e Presidentit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat