Sheqerinska: Nuk i thirrëm në telefon gjyqtarët dhe prokurorët për t’u treguar se çfarë të bëjnë - Bota Sot
Sheqerinska: Nuk i thirrëm në telefon gjyqtarët dhe prokurorët për t’u treguar se çfarë të bëjnë

Maqedonia

Sheqerinska: Nuk i thirrëm në telefon gjyqtarët dhe prokurorët për t’u treguar se çfarë të bëjnë

Më: 19 janar 2020 Në ora: 12:37
Radmilla Sheqerinska

Zv. kryeministrja dhe Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Sheqerinska në një intervistë për “Radion Evropa e Lirë” tha se nuk i thirrëm në telefon gjyqtarët dhe prokurorët për t’u thënë atyre se çfarë të bëjnë.

Ajo tha se të gjithë duhet të zbatojnë ligjin.

“Rasti ‘Haraçi’ dhe të gjitha hetimet e tij kanë treguar se askush nuk është me të vërtetë mbi ligjin”, tha Ministrja.

Për anëtarësimin në NATO ajo tha se është çështje javësh, sepse ka lajme të mira nga Madridi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat