OBRM-PDUKM thotë se vazhdon partizimi i institucioneve - Bota Sot
OBRM-PDUKM thotë se vazhdon partizimi i institucioneve

Maqedonia

OBRM-PDUKM thotë se vazhdon partizimi i institucioneve

Më: 21 janar 2020 Në ora: 14:35
Foto ilustrim

Zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoilkovski në konferencë për shtyp thotë se “LSDM dhe Zaev janë në panik nga disfata, dhe pa trup vazhdojmë ne punësime para zgjedhjeve dhe partizim të institucioneve”.

Stoilkovski thotë se para shpërndarjes së Kuvendit shpallet tender për 200 deri 600 punësime në ‘AD ELEM’.

“Kjo është partizim i pastër, nepotizëm i pastër nga pushteti në ikje. Ky s’është rasti i parë i mbushjes së ELEM, mbushjes së TEC Manastir, AD MEPSO”, thotë Stoilkovski i cili shton se pagat në ELEM janë më të larta në krahasim me institucionet tjera.

Ai rikujtoi se tetë ditë para qeverisë teknike, ELEM shpalli konkurs për 30 persona të tjerë ndërsa më herët HEC Manastir kishte konkurs për 200 punësime.

“LSDM dhe Zaev janë në panik. Sjellja e tillë e LSDM-së, Zaevit, hedh dyshime serioze, por vendos në pikëpyetje ambientin e procesit zgjedhor”, thotë zëdhënësi i OBRM-PDUKM-së, Naum Stoikovski.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat