Moti sot në Maqedoninë e Veriut - Bota Sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Më: 24 janar 2020 Në ora: 08:42
Ilustrim

Moti sot në vend do të jetë me diell dhe me erë të dobët në drejtim jugor.

Temperaturat gjatë mëngjesit do të lëvizin nga -10 deri 0 gradë celsius ndërsa temperaturat ditore do të jenë nga shtatë deri 13 gradë celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i njëjtë dhe me erë të dobët në drejtim jugor ku temperatura maksimale do të arrijë deri tetë gradë celsius.

Gjatë fundjavës moti do të jetë me vranësira. Në fund të ditës së diel dhe gjatë ditës së hënë pritet të ketë reshje të shiut ndërsa në vendet e larta reshje të borës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat