Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë Veriore - Bota Sot
Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Maqedonia

Pesë të vdekur dhe 175 të infektuar me Covid-19 në Maqedoninë Veriore

Më: 11 qershor 2020 Në ora: 13:18
Ilustrim

Ministria e Shëndetësisë e Maqedonisë Veriore njofton se gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 175 raste të reja me Kovid-19 dhe atë në: Shkup-131, Kumanovë – 24, Shtip-2, Prilep-2, Tetovë-5, Strugë-2, Veles-4, Ohër-1, Gostivar-2, Sveti Nikole 1, ndërsa janë shëruar 18 pacientë.

Gjatë 24 orëve të fundit nga Covid19 kanë vdekur 5 persona edhe atë, 3 në Shkup, 1 në Prilep dhe 1 në Gostivar.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat