MPB: Regjistrohen 444 raste të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse - Bota Sot
MPB: Regjistrohen 444 raste të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse

Maqedonia

MPB: Regjistrohen 444 raste të mosmbajtjes së maskave mbrojtëse

Më: 7 korrik 2020 Në ora: 11:43
Foto ilustrim

Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me kontrollet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

MPB informon se gjatë ditës së kaluar janë regjistruar 444 shkelje të masës për mbajtje të maskave.

Kjo ministri apelon tek qytetarët për respektim të masave dhe protokolleve të sjella nga Qeveria, për parandalimin e COVID-19.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat