Vaksinat ruse arrijnë në Maqedoni

Maqedonia

Vaksinat ruse arrijnë në Maqedoni

Më: 7 mars 2021 Në ora: 15:04
Foto ilustrim

Në aeroportin e Shkuit kanë arritur 3 mijë doza të vaksinave ruse Sputnik V.

Gjatë pranim-dorëzimit morrën pjesë ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe dhe ambasadori i Rusisë në vend Sergej Bazdnikin.

Kjo është dërgesa e parë nga gjithsej 200 mijë doza ruse Sputnik V, të siguruara nga Rusia.

Sputnik V ka kushte më të lehta të mirëmbajtjes, respektivisht mund të mbahet në frigoriferë në temperaturë nga 2 deri 8 gradë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat