Dimitrov në takim me Mogherinin: Maqedonia është kthyer në rrugën evropiane - Bota Sot
Dimitrov në takim me Mogherinin: Maqedonia është kthyer në rrugën evropiane

Maqedonia

Dimitrov në takim me Mogherinin: Maqedonia është kthyer në rrugën evropiane

Më: 7 mars 2018 Në ora: 18:38
Nikolla Dimitrov dhe Federica Mogherini

Ministri i Punëve të Jashtme Nikolla Dimitrov, në Bruksel ka realizuar takim me përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme të BE-së, Federica Mogherini.

Nga Ministria e Jashtme njoftojnë se në takim është biseduar për stabilitetin e rajonit dhe integrimet evropiane të Maqedonis.

“Maqedonia është kthyer në rrugën evropiane, si me agjendën e brendshme dhe me vendosmërinë për të krijuar ura të reja miqësie me fqinjët. Maqedonia sot ka mundësi dhe me angazhiin e BE-së do të tregojmë se, jo vetëm që ndaluam krizën, por edhe kthyem suksesin”, ka deklaruar Dimitrov pas takimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test