Ky do të jetë emri final i Maqedonisë - Bota Sot
Ky do të jetë emri final i Maqedonisë

Maqedonia

Ky do të jetë emri final i Maqedonisë

Më: 10 prill 2018 Në ora: 21:07
Maqedonia

Maqedonia e Epërme apo në anglisht Upper Macedonia do të jetë emri final që do të finalizohet në marrëveshjen e së enjtes në Ohër në takimin midis ministrave të jashtëm të Greqisë dhe Maqedonisë, Nikos Kocias dhe Nikolla Dimitrov, shkruan Radio Evropa e Lirë.

Name: Upper Macedonia

Language: Macedonian* (në fusnotë do të shkruhet se gjuha i takon grupit të gjuhës sllave)

Nationality : Upper Macedonia

Por zyrtarisht autoritetet shtetërore të Maqedonisë nuk kanë dashur deri tani që të japin hollësi për takimin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
test