Nesër dihet vendimi i Gjykatës së lartë greke për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit - Bota Sot
Nesër dihet vendimi i Gjykatës së lartë greke për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

Maqedonia

E martë, 23 tetor 2018

Nesër dihet vendimi i Gjykatës së lartë greke për ekstradimin e Grujevskit dhe Boshkovskit

Më: 17 maj 2018 Në ora: 11:12
Grujovski dhe Boshkovski

Nesër do të behet i ditur vendimi i Gjykatës së lartë greke për eksdradimin e Grujovskit dhe Boshkovskit në Maqedoni.

Seanca e parë gjyqësore, e 16  shkurtit u anulua, pasi që nuk kushte përkthyes nga gjuha maqedonase në atë greke dhe anasjelttas, por edhe për shkak se avokati grek nuk ka pasur kohë të mjaftueshme ta shyrtojë lëndën.

E dyta, pas dy javësh, përsëri është anuluar senaca, për arsye se mungonte nnjë nga avokakatët, ndërsa gjykimi filloi me 9 mars, me dyer të mbyllura, dhe është ndërprerë për shkak të procedurave juridike dhe ka vazhduar më 27 prill, ku edhe ka përfunduar dhe u paralajmrua se vendimi do të bëhet i ditur më 18 maj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test