Hyrja e Maqedonisë në NATO, Rusia: S’do të hedhim bomba bërthamore - Bota Sot
Hyrja e Maqedonisë në NATO, Rusia: S’do të hedhim bomba bërthamore

Maqedonia

E hënë, 19 nëntor 2018

Hyrja e Maqedonisë në NATO, Rusia: S’do të hedhim bomba bërthamore

Më: 24 qershor 2018 Në ora: 16:49
Moska

Përfaqësuesi i përhershëm i Rusisë në BE, Vladimir Chizhov thotë se në lidhje me synimin e Maqedonisë për t'u bashkuar me BE dhe NATO, pala ruse nuk është kundër zgjerimit të BE-së, pasi që secili shtet ka të drejtë të marrë vendimet e veta, por zgjerimi i mëtejshëm i NATO-s është "diçka tjetër".

“Zgjerimi i NATO-s është diçka tjetër. Kjo është në thelb një përpjekje për të dhënë rezistencë ndaj burimeve të shekullit të 20-të nga kërcënimet dhe sfidat e shekullit 21”, tha ai.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test