Komunikacioni në Maqedoni, pritje të gjata në Bogorodicë - Bota Sot
Komunikacioni në Maqedoni, pritje të gjata në Bogorodicë

Maqedonia

E diel, 18 nëntor 2018

Komunikacioni në Maqedoni, pritje të gjata në Bogorodicë

Më: 20 gusht 2018 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

Frekuencë të rritur të automjeteve mëngjesin e sotëm ka në vendkalimin kufitar Bogorodicë, ku për dalje nga Maqedonia pritet nga 15 deri më 30 minuta.

Në pikat e tjera kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, njofton LAMM.

Intensiteti i komunikacionit në akset rrugore jashtë jashtë mjediseve urbane është mesatar.

LAMM rekomandon shoferët të inkuadrohen me kujdes dhe me shpejtësi të përshtatur dhe respektim të sinjalizimit të vendosura në rrugë. Në grykat malore është e mundur rrëshqitja e dheut, veçanërisht në akset rrugore: Koçan – Makedonska Kamenicë – Dellçevë, Vinicë – Berovë, Gostivar – Strazhë, Mavrovë – Dibër – Strugë, Demir Kapi – Udovë, Katllanovë – Veles, Krushevë – Demir Hisar dhe Resnjë – Bukovë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test