Edhe Jankullovska dënon ikjen e Gruevskit - Bota Sot
Edhe Jankullovska dënon ikjen e Gruevskit

Maqedonia

Edhe Jankullovska dënon ikjen e Gruevskit

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 00:13
Gruevski dhe Gordana Jankulovska

Ish-ministrja e Punëve të Brendshme të Maqedonisë, Gordana Jankulovska e ka dënuar ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski drejt Hungarisë.

Pas Mile Janakieskit, edhe ish-ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankulovska e ka dënuar ikjen e ish-kryeministrit Nikolla Gruevski drejt Hungarisë.

“Unë jam në Maqedoni dhe nuk do të më shkonte kurrë në mendje të ikja kudoqoftë”, tha Gordana Jankulovska.

Ajo shpreh se do të vazhdojë të marrë pjesë në seancat gjyqësore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...