Pandemia nuk ndryshon orarin e ceremonisë së ‘Emmy Awards’ - Bota Sot
Pandemia nuk ndryshon orarin e ceremonisë së ‘Emmy Awards’

Mediale Vip

Pandemia nuk ndryshon orarin e ceremonisë së ‘Emmy Awards’

Më: 30 maj 2020 Në ora: 20:26
Skena ‘Emmy Awards’

‘Emmy Awards’ pritet të mbahet në orarin e paraparë.

ABC dhe TV Academy janë duke shqyrtuar mundësitë se në cilin format mund ta transmetojnë ‘Emmy Awards’ pasi që pandemia ka prishur planet e shumë ‘eventeve’.

Burimet e brendshme të tyre duke folur për Variety, kanë thënë se detaje më të hollësishme do vijnë nga muaji i ardhshëm.

Emmy normalisht do të kishte një nikoqir dhe detaje të tjera të caktuara deri në këtë kohë, por planifikimi se si të vazhdohet është ngadalësuar ndjeshëm nga pandemia e vazhdueshme e koronavirusit.

Akademia e Televizionit ka lëvizur tashmë votimin e raundit të parë deri në korrik, dhe nominimet do të shpallen dy javë më vonë, më 28 korrik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat