Të mërkurën nis Konferenca e Pestë Ndërkombëtare Multidisiplinare për Gjeoshkencë

Mitrovica

Të mërkurën nis Konferenca e Pestë Ndërkombëtare Multidisiplinare për Gjeoshkencë

Më: 18 tetor 2023 Në ora: 18:30
Foto ilustrim

Të mërkurën do të fillojë Konferenca e Pestë Ndërkombëtare Multidisiplinare për Gjeoshkencë.

Kjo ngjarje do të zhvillohet edhe të enjten (19 tetor).

Konferenca organizohet nga Fakulteti i Gjeoshkencave në Universitetin “Isa Boletini” në Mitrovicë (UIBM) në bashkëpunim me Ministrinë e Ekonomisë (Departamenti i Minierave dhe Shërbimi Gjeologjik i Kosovës) dhe Komisionin e Pavarur për Miniera dhe Minerale.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat