Busti i Adem Jasharit vendoset më 17 shkurt në sheshin e Mitrovicës

Mitrovica

Busti i Adem Jasharit vendoset më 17 shkurt në sheshin e Mitrovicës

Më: 13 shkurt 2024 Në ora: 20:15
Busti i Adem Jasharit vendoset më 17 shkurt në sheshin e Mitrovicës

Me rastin e shënimit të 16-vjetorit të pavarësisë së Kosovës, në qytetin e Mitrovicës do të bëhet inaugurimi i bustit të komandantit legjendar “Adem Jashari”.

Megjithatë ende nuk dihet se në cilin vend vendoset busti dhe ora e mbajtjes së inaugurimit.

Skulptori Sabri Behramaj ka skalit figurën e komandantit legjendar "Adem Jashari".

Ai ka njoftuar se inaugurimi do të bëhet me datë 17 shkurt në qytetin e Mitrovicës.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat