​Asgjësohet një mjet shpërthyes në Mitrovicën Jugore

Mitrovica

​Asgjësohet një mjet shpërthyes në Mitrovicën Jugore

Më: 17 maj 2024 Në ora: 22:46
Foto ilustrim

Pas një kërkese të Policisë së Kosovës, personeli finlandez i dislokuar me Komandën Rajonale në Lindje të misionit KFOR.

Udhëhequr nga NATO, ka ndihmuar në asgjësimin e sigurt të një municioni të dyshimtë shpërthyes të zbuluar në jug të Mitrovicës, më 16 maj 2024.

KFOR-i ka dedikuar “ekipet e EOD”, të trajnuar mirë dhe të pajisur për të trajtuar mjetet e pashpërthyera dhe të gatshëm për t'u përgjigjur kur kërkohet.

KFOR-i vazhdon të sigurojë një mjedis të sigurt për të gjithë qytetarët në Kosovë dhe lirinë e lëvizjes.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat