Ëndrra 24-vjeçare: Shqiptarët e zhvendosur i gëzohen kthimit në veri

Mitrovica

Ëndrra 24-vjeçare: Shqiptarët e zhvendosur i gëzohen kthimit në veri

Më: 6 nëntor 2023 Në ora: 21:25
Foto nga vendi i ngjarjes

Disa shqiptarëve të zhvendosur nga Mitrovica e Veriut më 1999, po iu rindërtohen shtëpitë e shkatërruara gjatë luftës.

Ata shprehen të lumtur që po kthehen në lagjet tyre pas 24 vjetësh dhe urojnë të jetojnë të qetë pa pasur nevojë të largohen sërish shkaku i tensioneve ndëretnike.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat