Një person i lënduar nga vet-aksidenti në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Mitrovica

Një person i lënduar nga vet-aksidenti në rrugën Prishtinë-Mitrovicë

Më: 16 dhjetor 2023 Në ora: 10:43
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një person ka marrë lëndime trupore si pasojë e një vet-aksidenti i cili ka ndodhur sot rreth orës 09:20 në rrugën Mitrovicë-Prishtinë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Sot rreth orës 09:20, në rrugën Mitrovicë -Prishtinë, ka ndodhur një aksident trafiku, ku është përfshirë një automjet.

Si pasojë e aksidentit një person ka pësuar lëndime trupore dhe i njëjti është dërguar për trajtimin e nevojshëm mjekësor”, ka thënë Ahmeti.

Sipas saj, policia ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vet-aksidenti.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat