Përfitimet “mrekullibërëse” të infuzionit të hudhrës dhe kanellës - Bota Sot
Përfitimet “mrekullibërëse” të infuzionit të hudhrës dhe kanellës

Mjekësi alternative

Përfitimet “mrekullibërëse” të infuzionit të hudhrës dhe kanellës

Më: 15 shkurt 2020 Në ora: 14:59
Ilustrim

Hudhra dhe kanella janë dy ushqime të fuqishme. Të dyja janë të pasura me përfitime shëndetësore. Për të filluar, hudhra është një antibiotik i fuqishëm natyror.

Është i pasur me vitamina B dhe minerale të tilla si zinku dhe seleni dhe për këtë arsye është një ilaç i shkëlqyeshëm për ftohjen dhe gripin.

Hudhra rregullon gjithashtu presionin e gjakut dhe zvogëlon nivelin e kolesterolit në gjak, duke parandaluar aterosklerozën dhe sëmundjet kardiovaskulare.

Gjithashtu stimulon sekretimin e insulinës nga pankreasi, duke ulur sheqerin në gjak. Meqenëse është një antioksidant i fortë, konsiderohet një ushqim antikancerogjen.

Konsumimi i rregullt i hudhrës zvogëlon rrezikun e sulmit në zemër. Përveç kësaj, ajo lufton viruset dhe bakteret, eliminon krimbat dhe parazitët, me pak fjalë, forcon imunitetin.

Por as kanella nuk mbetet pas. Ao shpejton metabolizmin, duke luftuar mbipeshën. Është shumë e përshtatshme për diabetikët sepse rregullon nivelin e sheqerit në trup.

Ndihmon gjithashtu në parandalimin e formimit të qelizave kancerogjene, lufton infeksionet e zorrëve dhe është e shkëlqyer për detoksifikimin e gjithë trupit.

Ky infuzion i hudhrës dhe kanellës është, për të gjitha këto arsye, një ilaç super natyral. Përveç që ndihmon në humbjen e peshës dhe barkut, ajo lufton mbajtjen e ujit, detoksifikon tërë trupin dhe ndihmon në eliminimin e parazitëve dhe llojeve të caktuara të kërpudhave.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat