Oppo konfirmon se po zhvillon kamerën për telefona me 10x zmadhim - Bota Sot
Oppo konfirmon se po zhvillon kamerën për telefona me 10x zmadhim

Mobile

Oppo konfirmon se po zhvillon kamerën për telefona me 10x zmadhim

Më: 16 janar 2019 Në ora: 17:21
Oppo

Oppo ka konfirmuar se po zhvillon një sistem kamerash të telefonave me një thjerrëz zmadhimi 10x, siç spekulohej.

Teknologjia është e ngjashme me prototipin e zmadhimit 5x që kompania shfaqi disa vjet më parë, duke përdorur gjerësinë laterale të telefonit për të mundësuar thellësinë e nevojshme fizike përmes përdorimit të një prizmi të periskopit.

Këtë herë kamera është 15.9-159mm, që do të thotë se do të fillojë me një perspektivë ultra të gjerë dhe zmadhim në telefoto mesatare. Është në thelb tri lente kryesore në një, kështu që pretendimi i Oppo për zmadhimin “pa humbje rezolucioni” mund të mos jetë mjaft i saktë në të gjithë gamën e zmadhimit, por megjithatë duhet të jetë mjaft fleksibël.

Oppo thotë se do të shfaqë kamerën në MWC 2019 muajin e ardhshëm, por është e paqartë nëse kjo do të jetë në formën e një produkti komercial.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...