Skype tani mundëson ndarjen e ekranit të telefonit tuaj, gjatë një thirrjeje - Bota Sot
Skype tani mundëson ndarjen e ekranit të telefonit tuaj, gjatë një thirrjeje

Mobile

Skype tani mundëson ndarjen e ekranit të telefonit tuaj, gjatë një thirrjeje

Më: 12 prill 2019 Në ora: 15:29
Skype

Gjatë javëve dhe muajve të fundit, Microsoft ka bërë një gamë të gjerë përmirësimesh në Skype pas përditësimit të detyruar në Skype v8, me të cilin shumë përdorues nuk ishin të kënaqur.

Tani, megjithatë, ekziston një tipar mjaft i ri në rrugën drejt Skype Insiders në pajisjet mobile.

Me versionin 8.43.76.38, përdoruesit në Android dhe iOS tani mund të ndajnë ekranin e telefonit të tyre gjatë një telefonate.

Image

Kjo duhet ta bëjë shumë më të lehtë për të udhëhequr një mik apo të afërm në procesin e bërjes së diçkaje, për shembull.

Nëse doni ta provoni funksionin e ri tani, duhet të shkarkoni aplikacionin Skype Preview në Android, ose të përpiqeni të bashkoheni me programin Test Flight në iOS.

Nuk duhet të shkoj shumë gjatë derisa aplikacioni të bëhet publik.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...