Anulohen para porositë për Samsung Galaxy Fold - Bota Sot
Anulohen para porositë për Samsung Galaxy Fold

Mobile

Anulohen para porositë për Samsung Galaxy Fold

Më: 14 qershor 2019 Në ora: 22:43
Samsung Galaxy Fold

Lansimin e Galaxy Fold, kompania Samsung e shtyu për më vonë, shkaku i raportimeve se nuk ishte diçka në rregull me këtë pajisje.

Ishte thënë se do të lansohet brenda disa javësh, ndërsa kanë kaluar shtatë javë e gjysmë dhe ky telefon i palosshëm, ende nuk e ka ndonjë datë zyrtare të lansimit.

Situata është bërë edhe më rëndë, kur AT&T që është një ndër kompanitë më të mëdha telefonike në Shtete e Bashkuara, i ka anuluar para porositë për këtë pajisje.

Të gjithë ata që e kanë bërë para porosinë, kanë marrë njoftimin se është anuluar, ndërsa iu është thënë se mund ta porosisin sërish, sapo të jetë caktuar data e shitjes.

Samsung Galaxy Fold që kushton 1,980 dollarë, është telefoni i parë i palosshëm nga kjo kompani, që është i pajisur me teknologji shumë të lartë.

Mirëpo, po vazhdon të mos ndodhë për shkak se ka pasur probleme të konsiderueshme gjatë përdorimit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...