Huawei Enjoy 10 Plus arrin në fillim të shtatorit - Bota Sot
Huawei Enjoy 10 Plus arrin në fillim të shtatorit

Mobile

Huawei Enjoy 10 Plus arrin në fillim të shtatorit

Më: 2 shtator 2019 Në ora: 13:29
Huawei Enjoy

Huawei Enjoy 10 Plus është telefoni i ardhshëm i kompanisë kineze, që do të dalë në treg gjatë javës së parë të shtatorit.

Para njoftimit, telefoni u shfaq në certifikimin TENAA, me foto dhe specifikime. Ky do të jetë një model tjetër Huawei me një aparat fotografik self-pop-up. 

Pajisja vjen me një çip të Kirin 710F 2.2GHz dhe do të jetë i disponueshëm në katër variante: 4 GB + 64 GB, 4G + 128G, 6GB + 128GB, 8 GB + 128 GB për RAM dhe ruajtje. 

Ekrani LCD do të ketë një madhësi 6.59 inç dhe rezolucion 2340 x 1080p. Tre kamera priten në pjesën e pasme, me sensorë 48MP + 8MP + 2MP. 

Kamera selfie pop-up ka një sensor 16MP. Telefoni do të mundësohet nga një bateri 4000mAh dhe do të peshojë 196.8 gramë. Sistemi operativ është EMUI 9.1, bazuar në Android 9.

Do të jetë në dispozicion në variantet Fantasy Night Black dhe Jade Green. Kur bëhet fjalë për çmimin, modeli 6 GB RAM do të kushtojë rreth 165 euro.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat