Në shitje Samsung me ekran të palodhshëm

Mobile

Në shitje Samsung me ekran të palodhshëm

Më: 10 shtator 2019 Në ora: 00:16
Samsung

Samsung njoftoi se do të lansojë shitjen e telefonit të tij me ekran që paloset, pasi publikimi një muaj më parë u vonua për shkak të problemeve me ekranin.

Gjiganti i teknologjisë koreano-jugore e ndërpreu publikimin e “Galaxy Fold” në treg pasi ekspertët hasën probleme me palosjen e ekranit inovativ të pajisjes, për të cilën kompania njoftoi se tashmë është zgjidhur.

“Gjatë disa muajve të fundit, Samsung ka përmirësuar “Galaxy Fold” për t’u siguruar që të ofrojë përvojat më të mira të mundshme”, theksoi kompania në një deklaratë.

“Jo vetëm që kemi përmirësuar modelimin dhe konstruksionin e “Galaxy Fold”, por gjithashtu patëm kohën për të rimenduar të gjithë udhëtimin e konsumatorit”, shtoi kompania.

Telefoni prej rreth 2.000 dollarë doli në treg më 6 shtator në Korenë e Jugut dhe më 18 shtator do të dalë në shitje në Francë, Gjermani dhe Britani të Madhe, ndërsa versioni për rrjetet e brezit të ardhshëm të rrjeteve 5G është në dispozicion në dy vendet e fundit.

Tregjet e tjera, përfshirë SHBA-në dhe Singaporin, do të pasojnë, por kompania nuk specifikoi datat.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat