Samsung ka filluar ndërtimin e softuerit të Galaxy S11 - Bota Sot
Samsung ka filluar ndërtimin e softuerit të Galaxy S11

Mobile

Samsung ka filluar ndërtimin e softuerit të Galaxy S11

Më: 25 tetor 2019 Në ora: 16:55
Galaxy S11

Një raport i fundit pretendon njohuri mbi aktivitetet e ndërtimit të softuerëve të Samsung. Sipas raportit, Samsung ka filluar zhvillimin e softuerit për serinë e ardhshme Galaxy S 2020, me gjasë të quajtur Galaxy S11, ose Galaxy S20.

Softueri që po zhvillohet është për numrin e modelit SM-G986B, i cili raportohet se do të jetë modeli global 5G.

Vitin tjetër, ashtu si me formacionin Galaxy S10, duhet të presim tre pajisje, pasardhësit e Galaxy S10e, Galaxy S10 dhe Galaxy S10 +.

Sipas raportimeve, telefonat ka të ngjarë të lansojnë më 18 shkurt, që do të thotë se Samsung ka rreth katër muaj për të finalizuar programin kompjuterik për pajisjet.

Për sa i përket asaj që duhet të presim, ka thashetheme për bezelë më të vegjël, kamera për zmadhim periscope dhe, natyrisht, Exynos 990 SoC i shpallur së fundmi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat