Barclays: iPhone 12 mund të ketë fuqinë e një MacBook Pro dhe sesnorë të përmirësuar 3D - Bota Sot
Barclays: iPhone 12 mund të ketë fuqinë e një MacBook Pro dhe sesnorë të përmirësuar 3D

Mobile

Barclays: iPhone 12 mund të ketë fuqinë e një MacBook Pro dhe sesnorë të përmirësuar 3D

Më: 17 janar 2020 Në ora: 20:55
iPhone 12

Duket se formacioni i ri i iPhone 12 do të jetë një nga pajisjet më të mira dhe më të fuqishme në vitin 2020.

Shënimet e hulumtuesve dhe thashethemet e tjera thonë se do të marrim më shumë modele iPhone se kurrë më parë dhe gjithashtu supozohet të përfshijnë më shumë RAM.

Sidoqoftë, duket se Apple nuk do të ndalet këtu, dhe mund të përfshijnë gjithashtu fuqinë e një MacBook Pro 15-inç dhe sensorë të përmirësuar për Face ID dhe 3D.

Parashikimet e reja nga analistët e Barclays thonë se formacioni i iPhone 12 do të përfshijë Face ID të përmirësuar dhe ndjeshmëri më të mirë 3D, por ata nuk shpjegojnë se si.

Kjo mund të nënkuptojë që Apple do të përmirësoj sistemin e kamerave TrueDepth të përdorur për Face ID, dhe kamera e re Time of Flight në panelin e pasëm do të përmirësonte kapjet e fotografive 3D.

Procesori i ri Apple A14 gjithashtu mund të ndihmojë pasi supozohet të ofrojë mbështetje për shpejtësi më të lartë të të dhënave 5G, më shumë RAM dhe performancë më të mirë AR.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat