OnePlus 8 synon ta mposht rivalin e tij Samsung Galaxy S20 - Bota Sot
OnePlus 8 synon ta mposht rivalin e tij Samsung Galaxy S20

Mobile

OnePlus 8 synon ta mposht rivalin e tij Samsung Galaxy S20

Më: 17 shkurt 2020 Në ora: 07:36
OnePlus 8

Përderisa Apple dhe Samsung herë pas here kanë pasur probleme me smartphonet e tyre, OnePlus është akoma një prodhues i shkëlqyeshëm.

Smartphone i tij i fundit, OnePlus 7T , ishte një aparat fotografik me pesë yje që jepte gjithçka që një përdorues Android mund të dëshironte, duke u ngjitur në majën e smartphoneve më të mirë dhe me një çmim dukshëm më të lirë.

Tani OnePlus 8 është në rrugën e tij për vitin 2020, është e sigurt se do të paketojë një seri të specifikimeve mbresëlënëse. Një rrjedhje e re e postuar në një faqe të shënuar të krahasimit të smartphone mund të na ketë dhënë vetëm një pasqyrë të aftësive të telefonit – dhe ato janë po aq mbresëlënëse sa imagjinohet.

Njësia e lajmeve GSMArena beson se OnePlus 8 ka një RAM prej 8 GB – i cili nuk duket si shumë këto ditë – dhe një procesor më i lartë i tetë-core Qualcomm Snapdragon 865.

Por ky RAM te OnePlus 8 është pak zhgënjyese. Për momentin, ai përputhet me nivelin e Samsung Galaxy S20 dhe OnePlus 7T, kështu që këtu nuk ka ndonjë përparim të vërtetë. Samsung Galaxy S20 Ultra, ndërkohë, ka RAM 16GB.

Image

OnePlus do të lëshoj në treg tre modele të saj, OnePlus 8 Lite (500 dollarë), OnePlus 8 (550 dollarë) dhe OnePlus 8 Pro (800 dollarë).

Pra krahasuar me performancat që ka ky telefon, duket se ia kalon edhe Samsung Galaxy S20, i cili ka një çmim jashtëzakonisht të lart, pra 1500 dollarë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat