Lansohet iPhone i ri

Mobile

Lansohet iPhone i ri

Më: 16 prill 2020 Në ora: 11:47
Foto ilustrim

Ashtu si paraardhësi i tij, i cili u lansua në mars të 2016-ës, iPhone SE i gjeneratës së dytë ka një ekran 4,7 inç dhe butonin fizik Home, bashkë me me lexuesin e gishtërinjve me TouchID, shkruan Daily Mail.

Sidoqoftë, ky telefon është përmirësuar me integrimin e çipit A13 Bionic – i njëjti që është në modelet aktuale të Apple 11.

Ndonëse ka vetëm një sistem kamerash të vetëm 12 megapikselë në pjesën e pasme, Apple pretendon se është i aftë të realizojë foto me efekt të thellësisë duke përdorur mundësinë ‘Mode Portrait’.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat