Videoja që tregon dizajnin e iPhone 12

Mobile

Videoja që tregon dizajnin e iPhone 12

Më: 18 prill 2020 Në ora: 13:01
iPhone 12

Edhe pse iPhone i ardhshëm do të dalë në treg në vjeshtë, tashmë ka pamje se si mund të duket ai. 

Nëse informacioni i lëshuar është i saktë, Apple do të ndërmarrë disa hapa prapa në hartimin e gjeneratës tjetër të iPhone.

Zërat po rriten se iPhone 12 është i bazuar në modelin këndor të iPhone 5 , i cili ishte paraqitur tashmë 8 vjet më parë.

Në përputhje me rrethanat, iPhone 12 duhet të ketë skaje të sheshtë me çelik inox dhe qoshe të rrumbullakosura.

Me sa duket, Apple gjithashtu është duke i thënë lamtumirën një ekrani që është i rrumbullakosur pak në skaje.

Diagonalja e ekranit e modelit iPhone 12 Pro Max duket se rritet nga 6.5 në 6.7 inç.

Pajisja thuhet se është pak më e gjerë. Vetë ekrani tani duhet të ketë gjithashtu një ritëm të rifreskimit të 120 Hz.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat