Samsung lanson modelin e ri, A21, ofron karakteristika të avancuara

Mobile

Samsung lanson modelin e ri, A21, ofron karakteristika të avancuara

Më: 17 maj 2020 Në ora: 10:07
Samsung lanson modelin e ri, A21

Ju mund të ndiqni kryesisht modelet e linjës Galaxy të Samsung, mirëpo seria A e kompanisë jugkoreane është mjaft mbresëlënëse.

Samsung sapo ka shtuar një telefon tjetër në serinë A të telefonave të kompanisë. Këtë herë është Galaxy A21, i cili shton karakteristika të zgjeruara dhe risi në serinë e njohur Galaxy A.

Para së gjithash, nëse e blini atë nga kanalet Samsung dhe shitësit me pakicë në Mbretërinë e Bashkuar para 31 dhjetorit, do të merrni 6 muaj shërbim falas nga Spotify Premium. Kjo është tashmë një ofertë mjaft e mirë duke marrë parasysh që ky është një telefon që fillon prej 179 £, ndërsa çmimi për 6 muaj shërbim në Spotify është 59.94 £.

I disponueshëm në ngjyrë të zezë, të bardhë dhe të kaltër, A21s ka një ekran “Infinity-O” HD + TFT 6.5 ″(720 x 1600 me 270ppi). Ekrani Infinity-O është edhe në Galaxy S20, S20 +, S20 Ultra, S10e, S10 etj.

Në thelb do të thotë se telefoni ka skaje vërtetë minimale dhe kamera e përparme është tërhequr në mënyrë diskrete në ekran, megjithëse ekrani me 720p 270ppi 20: 9 6.5 do t’i bëjë gjërat të duken mjaft të mëdha.

Në pjesën e pasme telefoni ka kamerën kryesore me 48 megapiksel (f2.0) dhe një lente me kënd të gjerë 8 megapiksel, një kamerë me thellësi 2 megapiksel dhe një makro lente 2 megapiksel. Në pjesën e përparme është një kamerë për selfie me 13 megapiksel f2.2.

A21 mundësohet nga procesori okta-core (kuadrat 2GHz dhe kuadrat 2GHz) Exynos 850 CPU. Pajisja pritet të dalë në shitje nga 19 qershori.

Ka 3 GB RAM, 32 GB memorie dhe një port për mikro SD kartë për më shumë. Bateria me 5000mAh dhe një mbushësi i shpejtë 15W e bëjnë këtë model edhe më të avancuar.

Ende nuk dihet nëse modeli i ri i A21 ka lidhje NFC, por ajo që dihet tashmë është se pajisja ka një skanues të pasëm të gjurmëve të gishtërinjve dhe teknologjinë për njohje të fytyrës.

Image
Image
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat