iPhone 12 do të prodhohet nga korriku - Bota Sot
iPhone 12 do të prodhohet nga korriku

Mobile

iPhone 12 do të prodhohet nga korriku

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 18:35
iPhone 12

Sipas një raporti të ri, prodhimi i iPhone 12 me madhësi të mesme fillon më herët se modelet e tjera.

Apple mezi po pret të fillojë prodhimin nga korriku në masë të madhe për iPhone 12 me madhësi 6.1 inç.

Kohët e fundit ka pasur një informacion në rritje se Apple do të shtyjë prezantimin nga shtatori në tetor për shkak të krizës së coronavirusit.

Për shkak të rrjedhjes së lajmeve masive nga blogeri Jon Prosser, praktikisht gjithçka dihet tashmë për madhësitë e ekranit, por edhe karakteristikat e tjera teknike, siç janë kamerat dhe sensorët e këtyre telefonave të mençur.

Kohët e fundit, ky bloger gjithashtu zbuloi më herët se Apple së shpejti do të lëshojë syze të quajtur Apple Glass, të cilat duhet të fillojnë të shiten me 499 dollarë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat