iPhone SE 2 Plus: Data e lëshimit, specifikimet, çmimi dhe shumë gjëra të tjera

Mobile

iPhone SE 2 Plus: Data e lëshimit, specifikimet, çmimi dhe shumë gjëra të tjera

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 00:14
iPhone SE 2 Plus

Nëse dëshironi që iPhone juaj të ketë një ekran më të madh, por të mos paguani shumë, atëherë iPhone SE 2 Plus është telefoni ideal për ju.

Për momentin nuk është konfirmuar, por ka shumë sugjerime që një version më i madh i iPhone të ri SE 2 mund të ishte në rrugëdalje.

Specifikimet e iPhone SE 2 Plus

SE 2 përdor çip A13, i cili gjithashtu shfaqet në iPhone 11. Po pritet që i njëjti çip të shfaqet në SE 2 Plus.

Për sa i përket ruajtjes, SE 2 do të ketë deri në 256 GB.

Data e lëshimit të iPhone SE 2 Plus

Analisti i Apple, Ming Chi Kuo, ka thënë që iPhone SE 2 Plus të dalë në treg në gjysmën e parë të vitit 2021.

Çmimi i iPhone SE 2 Plus

Duket se çmimi i iPhone SE 2 Plus të jetë i ngjashëm me me atë të iPhone SE, ose pak më i lartë.

Analisti Chi Kuo thotë se çmimi i iPhone SE 2 Plus pritet të jetë diku rreth 420 euro. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat