iPhone 12 pritet të lansohet me vonesë, rritet edhe çmimi i tij - Bota Sot
iPhone 12 pritet të lansohet me vonesë, rritet edhe çmimi i tij

Mobile

iPhone 12 pritet të lansohet me vonesë, rritet edhe çmimi i tij

Më: 8 gusht 2020 Në ora: 22:48
Foto ilustrim

Pritej që seria të lëshohej në fillim të shtatorit, por duket që një gjë e tillë nuk do të ndodhë.

Mësohet se iPhone 12 do të lansohet me vonesë prej dy deri në katër javë.

Por, nuk janë larguar as mundësitë që iPhone të lansohet në fillim të nëntorit.

Përveç vonesës, çmimi i iPhone 12 dhe iPhone 12 Pro Max do të jetë më i lartë se sa pritej, me 50 apo 100 dollarë që do t’i shtohen çmimit me të cilin ishin proklamuar fillimisht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat