Samsung Galaxy S21 do të vijë pa kufje vitin e ardhshëm?

Mobile

Samsung Galaxy S21 do të vijë pa kufje vitin e ardhshëm?

Më: 4 nëntor 2020 Në ora: 19:56
Samsung Galaxy S21

Samsung po konsideron të heqë kufjet nga kutia e shitjes së Galaxy S21 vitin e ardhshëm. Për më tepër, kompania po synon të debutojë edhe me kufje të reja pa tel, të cilat pritet të quhen Galaxy Buds Beyond.

Sipas raportit të mediave koreane, Samsung po kërkon të heqë kufjet që vijnë në pako me Galaxy S21 pas një lëvizje të ngjashme nga ana e rivalit Apple.

Por ndryshe nga kjo e fundit, Samsung nuk do të të heqë mbushësin e telefonit që vjen me pajisjen. Samsung po heq kufjet për të ulur koston e saj të materialeve dhe për shkak të kushteve të pasigurta në shumë nga tregjet e saj kryesore duke përfshirë Shtetet e Bashkuara, Japonia dhe Evropa.

Samsung gjithashtu mund të heqë kufjet nga telefonat e tjerë të saj vitin e ardhshëm dhe të ulë edhe pak çmimet e tyre.

Nuk dihet shumë për kufjet e ardhshme të Samsung, Galaxy Buds Beyond. Sidoqoftë, kufjet e veshit pritet të përmirësohen në Galaxy Buds Live dhe të ofrojnë rezistencë më të mirë ndaj ujit, jetë më të gjatë të baterisë dhe cilësi të përmirësuar të zërit.

Pritet të ketë gjithashtu disa përmirësime të dizajnit për një përshtatje më të mirë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat