Nokia X vjen me risi - Bota Sot
Nokia X vjen me risi

Mobile

E martë, 16 tetor 2018

Nokia X vjen me risi

Më: 13 maj 2018 Në ora: 12:36
Nokia X

Javën e ardhshme, Nokia do të prezantojë një smartphone. Detaje tashmë janë publikuar.

Nokia X apo Nokia X6 – emri përfundimtar nuk është ende e njohur – në 16 maj të HMD Global do të prezantohet zyrtarisht.

Telefoni i ri Nokia është i listuar atje me një procesor Snapdragon 450 ose një procesor 1.8 GHz, një ekran 5.8 inç me 2,280 x 1,080 piksele dhe një format 19: 9.

Kamera e dyfishtë ka 16 megapikselë para dhe prapa dhe optikë Zeiss. Fuqia e baterisë është 3,000 mAh. Telefoni i ri Nokia vjen edhe me Android 8.1 Oreo.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test