OnePlus 6T vjen me Snapdragon 845 dhe 8GB RAM - Bota Sot
OnePlus 6T vjen me Snapdragon 845 dhe 8GB RAM

Mobile

OnePlus 6T vjen me Snapdragon 845 dhe 8GB RAM

Më: 15 tetor 2018 Në ora: 15:00
OnePlus 6T

Para debutimit të planifikuar për datën 30 nëntor, OnePlus 6T është shfaqur në listën e Geekbench, duke konfirmuar të gjitha gjërat që presim nga pajisja.

Ai vjen me procesor Qualcomm Snapdragon 845, 8GB RAM dhe sistem operativ Android 9 Pie, ndërsa do të ketë ndërfaqen e përdoruesit Oxygen OS 9.0.

Megjithëse ka pak ndryshim midis dy modeleve pPremium OnePlus për këtë vit, secila prej tyre është mjaft e rëndësishme. Kështu, sensori i gjurmëve të gishtave në anën e pasme zëvendësohet me një sensor të ri optik poshtë ekranit. 

Gjithashtu, një prerje të gjerë në ekran te modeli OnePlus 6 do të zëvendësohet nga një çelës automatik te modeli 6T. 

Modeli i ri nuk do të ketë portën për kufje, por OnePlus vendosi për një hap të tillë për të vendosur një bateri më të madhe me një kapacitet prej 3700mAh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...