E keni dëgjuar super projektin e Bekim Ibrahimit kushtuar Presidentin historik?

Muzikë

E keni dëgjuar super projektin e Bekim Ibrahimit kushtuar Presidentin historik?

Nga: Maksim Gjokaj Më: 10 mars 2021 Në ora: 18:59
Bekim Ibrahimi

"Faleminderit familja Rugova që ma dhatë mundësinë me incizue dhe me promovue në ambientet e Rezidencës

Këngën " Oj Legjendë kombëtare Ibrahim Rugova"- kështu ishte statusi i artistit të njohur Bekim Ibrahimi teksa na solli këtë këngë dedikuar presidentit historik.

"Oj legjendë kombëtare Ibrahim Rugova", kështu quhet kënga që ka ardhur javë më dhe me videoklip nga ky artist i njohur e ku teksti është shkruar nga vetë ai, muzika Naim Gjoshi, master Hamit Skilja e video nga Art Fabe.

Image
Bekim Ibrahimi, Ukë Rugova

Kënga dedikuese është mjaft e bukur përshtatur me tekst dhe pamje figurës së madhe të Dr. Rugovës e kënduar mjaft mjeshtërisht nga Bekimi.

Artisti e kishte menduar kohë më parë dhe e kishte në merak dhe në zemër një këngë kushtuar Presidentit e ndërsa ka marrë si projekt mjaft komente pozitive.BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat