Grupi legjendar jep njoftimin e madh për fansat që presin prej 39 vjetësh

Muzikë

Grupi legjendar jep njoftimin e madh për fansat që presin prej 39 vjetësh

Më: 27 gusht 2021 Në ora: 00:13
Grupi pop Abba

Grupi pop Abba ka bërë një njoftim të madh, pasi fansat presin muzikë të re prej 39 vjetësh.

Grupi suedez lançoi një faqe në internet mëngjesin e sotëm, të titulluar "Abba Voyage", duke u kërkuar fansave të tregojnë interesin e tyre për një projekt të ri, që pritet të jetë një turne.

Grupi gjithashtu pritet të publikojë pesë këngë të reja për të shoqëruar shfaqjen.

Image

Kuarteti - Agnetha Faltskog, Anna-Frid Lyngstad, Bjorn Ulvaeus dhe Benny Andersson - u kthyen në studio në vitin 2018, duke premtuar dy këngë të reja që u tha se do të publikoheshin atë vit.

Këngët, “I Still Have Faith In You” dhe “Don't Shut Me Down”, janë vonuar vazhdimisht - dhe grupi tani po planifikon të publikojë pesë këngë për të falënderuar fansat për durimin e tyre.

Pritet të jetë një turne hologramik i gjatë, që Abba e njoftoi fillimisht në vitin 2016. Sipas The Sun, shfaqja do të përfshijë "Abba-tars" të yjeve që interpretojnë hite si “Waterloo”, “Dancing Queen” dhe “Mamma Mia”. Ai tha se hologramet do të shfaqen në skenë në një teatër të ndërtuar në Londrën lindore, ku fansat gjithashtu do të jenë në gjendje të shohin një film të stilit dokumentar për rikthimin e grupit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat