Kryeparlamentari nuk ia huq, ka të drejtë - Bota Sot
Kryeparlamentari nuk ia huq, ka të drejtë

Opinione

Kryeparlamentari nuk ia huq, ka të drejtë

Nga: Islam Fejzullahu Më: 19 janar 2019 Në ora: 09:48
Kadri Veseli

Kur një personalitet është i angazhuar në një qashtje dhe atë me kohë,dihet se nuk ia huq sepse gjithëherë është në rrjedha! 

Vizita e Putinit ne serbi nuk kaloj edhe bash eftohtë sidomos per ata te cilet qysh nga pas lufta janë të kyqur apo edhe ma heret ne rrjedhat dhe planet e pa perfunduara?

Kryeparlamentari i Kosoves pas asaj vizite doli paraopinionit me një bombë lajm citoj; Rusia shkon drejt njohjes së republikes së Kosoves fund citati!

Unë kam një pyetje për kryeparlamentarin vallë Rusia qenka e gatshme ta njoh Kosoven shtet ne bazë të rrjedhave, konfrontimeve, insistimeve per ndarje, ndryshim kufijsh apo edhe marrje te tersishme te Mitrovices dhe ujmanit dhe ket duke u bazuar qysh nga tentimet e popullates gjithshqiptare ne vitet 99-2000 kur tentonin të kalonin ne veri ne menyrë të organizuar, ndersa tani kryeparlamentari se bashku me tani presidentin atëher si figura të UÇK u barrikadonin para KFOR dhe popullates qete mos i lejonin daljen pertej ure se ibrit (egzistojnë videroxhirime te bollshme)!

Ndoshta ka te drejt qe ethot ket kryeparlamentari por nuk e sqaron te kaluaren e reagimeve dhe veprimeve te tyre qe edhe sot po del ne media si bashkpunëtor te kujt paska qenë shumica e atij kreu politik e ushtarak te UÇK? 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...