Çka na mbetet tjetër në këto momente - Bota Sot
Çka na mbetet tjetër në këto momente

Opinione

Çka na mbetet tjetër në këto momente

Nga: Islam Fejzullahu Më: 14 mars 2019 Në ora: 09:48
Ilustrim

Situata politike në Kosovë sa vjen e po bëhet ma e rëndë  dhe ma e tensionuar,pikërisht nga politikbërësit,shumica prej të cilve si duket iu ka hyrë frika ne palcë dhe tani për të gjetë satisfaksione e alibi për vete dhe te bëmat mezi presin të gjejnë një shkas dhe të fillojnë ti akuzojnë tjeret! Jo shum kohë larg nga Tirana  pjesmarres në"samitin e diaspores"(deshtimin e radhes të kryeministrit të Shqipërisë,me rastin e organizimit të ketij evenimenti) dergoj mesazh se me njerez qe drejtojnë politika ditore nuk mund të shkojmë përpara(fund citati), pastaj kryeparlamentari;

Nëse vjen ne pyetje miqësija ne mes SHBA-së dhe Kosoves e rrëzojmë qeverinë,tani zëvendëskryeministri Enver Hoxhaj;nëse nuk heqet taksa, unë jap dorheqje,dhe si duket është prekur ne seder pse nuk e ftuan ne konferenca  bashkryesusesuít e dialogut të zgjedhur nga mazhoranca! të gjitha keto gjithëherë duke aluduar ne qeveri,pikërisht ne kryeministrin e qeverisë së Kosoves i cili si duket edhe pse pak i luhatshem ne momente të caktuara akoma po e mban veten dhe qendrimin evet,deri kur do e perballoj ket stuhi të bashkuar të një numri kundershtaresh të vetkoalicionit në njeren anë dhe stuhisë se serbisë dhe bashkësisë nderkombëtare ne anen tjeter mbetet ta shofim?

Një çështje dihet mirëfilli(sipas mendimit tim) se venja e takses  e cila po merret si pretekst e  me rastin e venies kanë qenë të pajtimit të gjith unanim,por tani disa nga servilet te cilve si duke po iu dhemb tjter kund e them se nuk është aspak shkas i gjithë kesaj qfar po ndodhë,por si duket tani kur ka filluar mete madhe stuhija nga gjykata speciale të cilen pikërisht  shkaku i te ketillve u vendos sepse gjithmon abuzuan me drejtsinë ne vend  ne njeren anë,dhe taksa e cila  e ka goditë serbinë ne anen tjeter dhe servilve ua prishi pazaret  e kanë sjellë ket situatë! Si duket evetmja zgjidhje apo mundësija ma e mirë per te do ishte të thërras një referndum gjithëpopullor me qellim të caktuar;RRuga e Kosoves ne drejtim me SHBA pa kalkulime të  ketillve qe po ia pregadisin kulaqin,apo të lëshoj rrugë,të jap dorëheqje dhe të shkohet në zgjedhje? Siq njifet kryeministri si personalitet me karakter të fortë veshtirë se mund të vendosë ne opsionin e dytë per shkak te inateve të vjetra.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...