Reagim i Kryetarit te Partise Liberale te Kosoves Skender Gashi, i emeruar ne Kongresin e PLK me 17 Dhjetor 2016 - Bota Sot
Reagim i Kryetarit te Partise Liberale te Kosoves Skender Gashi, i emeruar ne Kongresin e PLK me 17 Dhjetor 2016

Opinione

Reagim i Kryetarit te Partise Liberale te Kosoves Skender Gashi, i emeruar ne Kongresin e PLK me 17 Dhjetor 2016

Nga: Skender Gashi Më: 16 shtator 2019 Në ora: 18:34
Skender Gashi

Njoftoj opinion pasi qe dje ne faqen zyrtare te Facebookut te Bajrush Xhemajlit, lexova se ka bere marreveshje me Kryetarin e Partise Liberale te Kosoves, gje qe eshte jo e vertete, pasi qe kryetar legjitim i PLK jam une Skender Gashi.

Keto jane vetem fraza dhe deshira te pasinqerta te personit te paraqitur si " kryetar i PLK " ku ky person nuk eshte i emeruar si kryetar as nga kongresi dhe as nga kuvendi zgjedhor , as nga kryesia e Partise , qe te nenshkruaj asnje marreveshje me asnje parti. - Ne bisede me strukturat kyqe te PDK sot , thojne se ata nuk e njohin ate person dhe nuk kane qasje me kete njeri. Pas bisedes me KQZ , me persona te autorizuar , thojne se ai nuk figuron ne dokumentet zyrtare si Kryetar i PLK.

Kryetar i PLK mund te jete vetem ai person qe eshte i zgjedhur me kuvend apo kongres te Partise. E ndjeva si obligim qe te njoftoj opinionin qe mos ta perfaqesojne partine tone , njerez te zgjedhur ne Kafe dhe Restorante. Kete e din shume mire kryesia dhe nenkryetaret e mi, Nese eshte nevoja mund ti cekim edhe me emra. Edhepse e di shume mire une si kryetar,kryesia dhe bashkepunetoret e mi te ngushte , se nga kush eshte i dirigjuar dhe orkestruar ky veprim, si çdo herë. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...