Paksa si debat

Opinione

Paksa si debat

Nga: Skënder Karaçica Më: 10 janar 2021 Në ora: 17:43
Skënder Karaçica

Zgjedhjet në Kosovë:Do të kalojnë fill e për pe nëpër livadhin e kositur...!

Do të ishte mirë që,përmes programeve politike dhe herë-herë më shumë fjalë e punë pak,të mendojmë  për kahet e zhvillimit të shtetit të Kosovës,përmes botës kadrovike,e jo si deri tash (lexo:parti-shtet)koncept ky që i ka kaluar koha.

Demokracia kërkon rrafshe të reja të dijes,të përkushtimit,të spektrit kadrovik të përzgjedhur edhe nga vota e popullit,që të nisin pa u vonuar kahet e zhvillimit të shtetit dhe shtetndërtimit të Kosovës.

Isa Mustafa,kryetar i LDK-së pati thënë se,qytetarët nuk vendosin për zgjedhjen e kuadrove për ushëheqje të shtetit,por kjo e ,,drejtë,,sipas tij u takon partive politike(sic!)

Ajme!

Përmes zgjedhjeve,sovrani i votës së lirë në Kosovë duhet të shikojë nga afër kontratën demokratike për të gjitha ata që,dalin në listat zgjedhore,të marrin këtë besim ose të prishet kontrata e votës së lirë për mandatin e ardhshëm...!

Mbi të gjitha:Shtetndërtimi kombëtar,demokratik dhe ligjor i Kosovës...!Sovrani duhet të vendosë për udhën dhe për të zgjedhurit e popullit në institucionet e shtetit...!

Jo vetëm fjalë për Kosovën...!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat