Ndihmat financiare të mërgatës i përdorën për qëllime antikombëtare

Opinione

Ndihmat financiare të mërgatës i përdorën për qëllime antikombëtare

Nga: Adem Bytyçi Më: 12 gusht 2022 Në ora: 18:28

Ndihmat financiare të mërgatës gjatë luftës ca pseudo patriotë i përdorën për qëllime antikombëtare.

Nuk po merrem me emra, por pasi që lexova se, një luftëtar gjatë luftës ia paska premtuar njërit 300 000 marka shpërblim për likuidimin e Dr.Ibrahim Rugovës , thash me siguri se ato para kanë qenë të Mërgatës.

Mërgata ka ndarë nga kafshata e gojës miliarda për ta ndihmuar luftën, por jo që shqiptarët të vrasin njëri tjetrin për qëllime politike, karrieriste antikombëtare.

Mërgata, është e vetëdijshme se nga ca pseudo patriotë paratë e saj gjatë luftës janë keqpërdorë, prandaj me kohë e ka shpreh indinjatën e saj dhe ka kërkuar që paratë e saja të vjedhura nga të dyja fondet- Fondi i 3%- shit dhe Fondit Vendlindja thërret, t'i kthehen popullit të Kosovës dhe ndaj atyre të cilët i kanë keqpërdorur mjetet nga të dyja fondet për interesa të tyre personale antikombëtare të merren masa ligjore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat