Pse Shqiponja e tmerron kaq shumë Ramoviçin... - Bota Sot
Pse Shqiponja e tmerron kaq shumë Ramoviçin...

Opinione

Pse Shqiponja e tmerron kaq shumë Ramoviçin...

Nga: Adriatik Riza Dosti Më: 12 nëntor 2018 Në ora: 14:16
Adriatik Riza Dosti

...Me ne fund e hoqem..kete simbol vulgar, te shemtuar e te frikshem qe tmerronte naten Tiranen e ngjasonte me ato ngjarje e personazhe si ne librat me tregime te Allen Poe....keshtu eshte shprehur sot publikisht per heqjen e Shqiponjes - simbolit kombetar te Shqiperise e shqiptareve nga nje prej shesh - rrotullimeve te Tiranes...Kryeministri me i pa pergjegjshem e me antishqiptar ne historine e Shqiperise Edvin Ramovici...

Ok jam plotesisht dakort qe per shkak te nje projekti rregullues e progresiv qe i sjell dobi kryeqytetit e banoreve te shumte te tij ...ky simbol e kjo Shqiponje e vendosur aty me rastin e 100 vjetorit te Pavaresise se Shqiperise ...mund te hiqej prej aty e te zhvendosej diku tjeterr por jo e kurresesi te hiqej kesisoj perdhunshem e JO ..dhe KURRE .nje kryeminister i Shqiperise e i shqiptareve te shprehej me kaq urrejtje, perbuzje, percmim e neveri.. per simbolin kombetar te Kombit te vet...duke i fyer e ofenduar shqiptaret me rende sa me s'ka...

...Dhe natyrisht qe ka njemije e nje aresye qe te ndjehet vertet i tmerruar nga Simboli i Kombit shqiptar ky tradhetar e rrenegat, ky mercenar e dallkauk qe gjithcka mund te kete ne trupin e dejet e tij por kurresesi Gjak shqiptari...JO...

Sepse te jesh mik per koke i Tsiprasit grek e Vucicit serb armiq te eger e te betuar te Shqiperise e shqiptareve nuk mund te jesh njekohesisht edhe mik i shqiptareve armiq te tyre...

...Pasi u puth e u perqafua ne Beograd e Tirane me armikun e betuar te shqiptareve Vucicin...pasi u shqye se puthuri tip GAY.. me dhelpren greke Tsipras..pasi ka marre me pare edhe bekimin e Neperkes helmuese Janullatos per te qene ne kete post qe vazhdon te jete ...pasi eshte bere vella -kardash per gjak me sulltanin anadollak te Stambollit ...Erdoganin ...pasi ka ngritur doren lart per ti falur ende toka shqiptare Malit te Zi...pasi ka firmosur mareveshje te fshehte se bashku me Thacin e Vucicin per ndarje e coptim te Kosoves... dhe mareveshjen e tradhetise per falje Deti shqiptar Greqise ..pasi i ka premtuar maqedonasit Zaev nje Port ne Durresin shqiptar e Aleksandrit serb dalje ne Adriatik .....e pasi e shiti , e tradhetoi dhe e perdhosi dhe poshteroi Shqiperine e shqiptaret me ngjarjen e fundit makabre te Bularatit...natyrisht dhe pa as me te voglin dyshim qe Simboli Kombetar i Kombit Shqiptar ..SHQIPONJA nuk ka se si ti duket ndryshe ketij Kryetradhetari me gjak te shprishur shqiptar ose me sakte me gjak te ndyre e te shkartisur me ate serbo-turko-grek...pervecse ...Vulgare ..e Frikshme ..dhe e Fandaksur...

Ndaj dhe simboli mitik kombetar i shqiptareve Shqiponja " i rri ngushte" , e tremb dhe e tmerron por edhe e bezdis sharlatanin tone kryeminister qe me siguri absolute duket se gjen prehje e qetesi tek Tre gishtat e Cetnikeve serbe apo qofte edhe tek Kryqi grek ....e kurresesi tek Shqiponja vulgare dhe e fandaksur e shqiptareve .....

Asnje reagim zyrtar ende prej Qeverise se frikacakut e burracakut kryeminister te Shqiperise ...Ramovic a Ramos quajeni si te doni...per Bularatin..perjashto nja dy deklarata te Ministrise se Brendeshme qe i shpalli 52 shtetas greke Non Grata ...[ kur nuk duhej ti kishte lene kurresesi as te hynin ne territorin shqiptar] ...dhe pas nje deklarate tjeter te MPJ ..per ndalimin e hyrjes ne territorin e Republikes se Shqiperise te Eurodeputetes luftenxitese Eleni Theoharius.. e cila kishte kohe qe e kishte derdhur dhe stermbushur kupen ...

Asnje qendrim zyrtar prej Presidentit tone ''patriot e parimor ''...Meta qe pas Austrise e Monakos ...viziton per 7 pale qejfe edhe Vatikanin...Firencen...Kalabrine...e Francen ..ne nje kohe qe sic thote populli ...Fshati Digjet e Kurva krihet...

Asnje deklarate zyrtare e Parlamentit shqiptar te ''krye-trimit te Laberise''..Gramoz Ruci per gjithe ate poshtersi te pa shembullt qe bene greket e pa bese ne token e fshatin shqiptar me emrin Bularat...madje asnje tentative qofte edhe per nje seance te jashtezakoneshme plenare per te denuar ngjarjen e per tu hequr imunitetin e mandatin e Deputetit Dules e Tavos.. dy prej organizatoreve e nxitesve kryesore te invadimit e uzurpimit grek ne token shqiptare e thirrjeve te tyre per lufte, pretendime territoriale e vrasje te qenerve shqiptareve ..

Asnje qendrim zyrtar edhe prej Ministrise sone te Mbrojtjes se ''gjeraqines'' Xhacka ..se ciles Shqiperia e shqiptaret ju kane besuar mbrojtjen e territorit te tyre tokesor, detar e ajror e qe greku vjen e ja perdhos kaq banalisht vetem me 10 autobuze mbushur me civile....

Dhe ka te drejte Eleni qe thote se Non Grata-n shqiptare e quan Titull Nderi...dhene prej qeverise se korruptuar te Ramovicit...

Dhe kane te drejte greket qe sot ulerinin ne Athine e Selanik , ne Janine e Pire..se do ta marrim edhe Korcen e Saranden dhe do vijme aty ta djegim edhe Tiranen...

...Dhe asnje reagim prej Athines zyrtare..as prej BE e as prej NATO-s ...se ciles nje vendi anetar te saj i hyn dhe e cenon ne territorin e sovranitetin e saj por edhe e kercenon per lufte e vrasje... nje tjeter vend po anetar i saj...se ciles ne menyren me te turpshme e poshteruese ti i ke besuar qe ti kontrolloje, patrulloje e ruaje Qiejt e saj...

Njesoj sikurse se fundi...vendit me ultra filo- serb ne bote pas Rusise....Frances...BE i beson te ardhmen e bisedimeve e mareveshjeve te Kosoves me Serbine...eshte njesoj sikur ti varesh Ujkut -melcite ne qafe....

Asnje reagim ndaj Ambasadores se Greqise ne Tirane qe jo vetem ishte pjesmarrese aktive ne Bularat ne krah te nenshtetasve te saj irredentiste e shoviniste por edhe me keq akoma per gjithe c'ndodhi ne Bularat e gjithe kesaj histerie antishqiptare qe po ndodh ne qytetet te ndryshme te Greqise as qe ka denjuar te beje asnje lloj sqarimi publik pa lere me distancimi... prej tyre...

Pra duket qarte si drita e Diellit qe kjo eshte linja zyrtare e Greqise ndaj Shqiperise ..se jo me kot kryeministri grek Tsipras deklaroi se ..ne beme me te miren tone te mundeshme...

Kjo eshte edhe linja zyrtare e qelbesires se BE Mogherini mikes per koke te serbeve Vucic e Dacic...te ex-ambasadores se tyre ne Tirane kroates putane Vllahutin qe u kthye gati ne sekretare personale e Ramovicit dhe zedhenese zyrtare e PS-Rilindjes se tij...

Kjo eshte pra ajo ...qe e ''fuqishmja'' NATO e ka lene ende vetem Shqiperine nga te gjitha anetaret e tjera te saj ...pa nje Aeroplan, pa nje Tank, pa nje Fregate detare e pa nje Top a Rakete...ani pse per kete fajin kryesor e ka vete Shqiperia qe u zhvesh ushtarakisht e doli Cullak perpara armiqve te saj shekullore...ndaj dhe Bularati ishte vetem nje mini - tragjedi-komedi e injorances, tradhetise dhe e perversitetit te politikes e politikaneve shqiptare te pas 90 ne kurriz te vendit e te popullit te tyre....

Dhe ''trimoshi pas pilafit'' ose Struci i neveritshemn i yni qe vetquhet kryeminister kerkon ta fshehe tradhetine e tij kombetare ndaj Shqiperise e shqiptareve me batutat e tija banale e me retoriken e tij neveritese teksa peshtirshem ju thote shqiptareve se...ne nuk merremi me arkemorte...se ne nuk provokojme ne ceremoni mortore...se 1 mije shqiptare mund ti vene zjarrin Athines..se ata turperuan flamurin e tyre ..po te duan le ta provojne prape te hyjne ne territorin tone ..etj etj brockulla te cilat te vjen per te vjelle ti degjosh e jo me te guxosh ti besosh...

Po me ata qe jane aty mes kembeve e syve te tua cdo dite o Edvin...me ata qe hyjne e dalin si tu doje bytha ne parlamentin, qeverine, ministrite a bashkite e tua e qe uleriten me fort se te tjeret per te na vrare e masakruar ne shqiptaret brenda ne token e trojet tona...me ata Dulet, Barkat, Micot, Tavot e Kserat c'u be e c'do te behet ...a ke bythe ti cosh dot prapa hekurave sepse kane perdhosur Kushtetuten e Shqiperise e kane injoruar Kodin e saj Penal Shteteror.. Kushtetute...te cilen per nje Sander Lleshi tendin ti po ja perplas cdo dite fytyres Presidentit te Shqiperise Meta..?.

Po me Janullatosin c'do behet..akoma do ta lesh te vjelle helm e vrer kunder nesh...po me Ligjin e Luftes qe Greqia tallet me ne si Macja me Miun...po me tradhetine ndaj Camerise akoma vazhdon dhe e ben gjumin rehat...po varrezat e grekeve ne jug e ne toke shqiptare nuk ta fanepsen naten ne ender si nje Kale i tmerrshem e i pa bese Troje sic na dalin cdo nate ne shqiptareve ne ender si hije te frikshme me thika nder duart te sadisteve greke...qe jane te etur per gjak shqiptari?

Po me Mareveshjen tradhetare te Detit a do gjesh dot pellg me uje shqiptar ku te mbytesh?

Ndaj mjaft me perrallat e tua qesharake e bastarde me Qirjo e Kadrinjer...e me batuta prej nje te marri e nje njeriu totalisht te pa pergjegjshem menderisht.. qe edhe Simbolin e shenjte kombetar e quan Vulgar e te frikshem...ok...

Une nuk e di se cfare presin me akoma Shqiperia e shqiptaret kur po ti vete dita dites me veprimet , qendrimet e vendimet e tua krejtesisht e thellesisht Antishqiptare e qartesisht Tradhetare .. e ke bere hak ..te te cojne atje ku e meriton e ku e ke realisht vendin tend prej kohesh...ose prapa hekurave ose ne cmendine...

..Sepse ne fakt.. sipas llogjikes e kendveshtrimit tim dhe me e sakta fare nuk do ishte per ty as rrezimi apo largimi prej postit te Kryeministrit por edhe as burgu a cmendina...por litari ne fyt e terheqja zvarre per se gjalli e jo ne bust a shtatore sic beme me ate tjetrin 27 vite me pare...sepse ngaqe u morrem me ate te vdekurin ''harruam''te merremi ashtu sic ishte per tu marre me ju te gjallet qe na varroset e na bete gropen ne te gjitheve... Shqiperise e shqiptareve ...

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...