Për 24 orë, 260 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë në Spitalin e Pejës

Peja

Për 24 orë, 260 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë në Spitalin e Pejës

Më: 4 mars 2021 Në ora: 08:33
Foto ilustrim

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 260 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë.

Po ashtu brenda kësaj periudhe kohore 3 Pacientë me Covid-19 janë shëruar.

“Sa i përket gjendjes së pacientëve: 38 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 2 Pacientë janë në CPAP, ndërsa nga këta 12 pacientë në gjendje më të rëndë”, thuhet në njoftimin e plotë.

Njoftimi i plotë:

9 lindje kanë qenë gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë. Kanë lindur 10 foshnje, 5 të gjinisë mashkullore dhe 5 të gjinisë femërore, ngase një lindje ka qenë binjake.

Gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 260 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 26 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.

294 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,387analiza, ndërsa janë kryer 14 operacione.

3 Pacientë me Covid-19 është shëruar gjatë 24 orëve të fundit. Aktualisht po trajtohen 47 pacientë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 38 pacientë janë në Oksigjeno terapi, 2 Pacientë janë në CPAP, ndërsa nga këta 12 pacientë në gjendje më të rëndë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat