67 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje të rëndë shëndetësore

Peja

67 pacientë me koronavirus në Spitalin e Pejës, 11 në gjendje të rëndë shëndetësore

Më: 10 mars 2021 Në ora: 08:33
Foto ilustrim

Në Spitalin e Pejës po trajtohen 67 pacientë me koronavirus.

Nga ta 51 janë në oksigjenoterapi, 3 në respirator dhe 11 në gjendje të rënde.

Njoftimi i plotë:

 67 pacientë janë duke u trajtuar aktualisht në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë me Covid-19. Sa i përket gjendjes së pacientëve: 3 pacientë janë në Respirator (CPAP), 51 pacientë janë në Oksigjeno terapi ndërsa nga këta 11 pacientë janë në gjendje më të rëndë, ndërsa 4 pacientë është shëruar gjatë 24 orëve të fundit.
Përndryshe gjatë 24 orëve të fundit në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 256 pacientë kanë marrë trajtim emergjent shëndetësorë, dhe nga këta 39 pacientë janë shtrirë për trajtim të mëtutjeshëm.
6 lindje kanë qenë dje në Spitalin e Përgjithshëm në Pejë, 2 lindje normale dhe 4 me prerje cezariane. Kanë lindur 6 foshnje, 2 të gjinisë mashkullore dhe 4 të gjinisë femërore.
337 pacientë kanë kryer analiza, që në total kanë bërë 4,549 analiza, ndërsa janë kryer 13 operacione.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat