92 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

92 pacientë me koronavirus po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 26 prill 2021 Në ora: 08:39
Spitali i Pejës

Në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës janë duke u trajtuar 92 pacientë me koronavirus.

 67 prej tyre janë në oksigjenoterapi, 2 në CPAP dhe 16 në gjendje më të rëndë.

Spitali njofton se në 24 orët e fundit janë shëruar 2 pacientë.

Ndërkohë, Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar të dielën se në Pejë janë regjistruar 10 raste të reja me koronavirus.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat