​193 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Peja

​193 të infektuar me COVID-19 po trajtohen në Spitalin e Pejës

Më: 30 gusht 2021 Në ora: 10:48
Spitali i Pejës

193 pacientë të infektuar me COVID-19 janë duke u trajtuar në Spitalin e Përgjithshëm të Pejës.

Nga ta 178 janë në oksigjenoterapi dhe 8 të tjerë në CPAP.

Ndërsa nga spitalit kanë njoftuar se tre pacientë janë shëruar nga COVID-19..

Ndërkohë që numri rasteve pozitive me virusin korona dhe vdekjet si pasojë e infektimit me këtë virus në Kosovë ka shënuar rritje javët e fundit.

Vetëm të dielën Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës (IKShPK) njoftoi për 36 vdekje dhe 1 mijë e 630 raste pozitive. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat